عنوان پروژه
موزه خودرو تهران

موزه خودرو تهران

موزه خودرو تهران یا تماشاگه خودرو اولین و بزرگ ترین موزه خودرو در ایران است

در سال 1279 اولین خودرو توسط مظفرالدین شاه قاجار وارد کشور شد

موزه خودرو تهران یا تماشاگه خودرو اولین و بزرگ ترین موزه خودرو در ایران است که در سال 1382 راه‌اندازی شد در حال حاضر 45 خودروی کلاسیک و دو کالسکه در آن نگهداری می ‌شود. موزه خودرو تهران در میدان آزادی، جاده مخصوص کرج، بین کیلومتر 10 و 11 نبش خیابان 25 جنب فروشگاه سپه واقع شده است.

در سال 1279 اولین خودرو توسط مظفرالدین شاه قاجار وارد کشور شد. این در حالی است که استفاده از خودرو تا سال 1305 مختص دربار بود و از این سال به بعد خودرو مورد توجه عامه مردم قرار گرفت و به این طریق خودروهای وارد شده به کشور افزایش یافت.

جالب است بدانید در حدود 120 سال پیش کالسکه ای سلطنتی در وین به دستور ناصرالدین شاه ساخته می شود اما شاید ناصرالدین شاه هیچ گاه فکر نمی کرد در شاه عبدالعظیم توسط میرزا رضای کرمانی ترور شود و در راه بازگشت جنازه اش به صورت نمادین در همان کالسکه نشانده شود تا اوضاع و شرایط متشنج نشود.

با ورود به سالن تماشاگه کنار در ورودی موزه سمت راست دو کالسکه قدیمی‌متعلق به 150 سال پیش خود نمای می‌کند، اولین کالسکه که به رنگ آبی فیروزه‌ای و طلایی مزین شده و به کالسکه نادری معروف است که به سفارش ایران در وین ساخته شده و کالسکه دوم نیزکه به کالسکه تاج‌گذاری شناخته می‌شود و در اتریش ساخته شده است؛ این کالسکه نیز در زمان قاجار به رنگ آبی فیروزه‌ای و طلایی مزین بود؛ اما در زمان پهلوی رنگ آن به مشکی و طلایی تغییر کرد.

  • دسته بندی : عکاسی / نام تجاری
  • تاریخ : ژانویه 17, 2017
  • کاربر : سینا رمضانی
  • آدرس : webredox.net
نمایش پروژه

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/talsmsir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/talsmsir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373